Závody

ZP Humpolec 2015

Víkend 18.-19.7. patřil závodům Zlaté podkovy v Humpolci, naši koně se zúčastnili rámcových soutěží ZK (For Fun Again) a ZL (Go´Brien). Po prvním dnu se For Fun Again v jeho závodní premiéře postavil do čela výsledkové listiny a Go´Brien po nejlepší drezuře, ale dvou chybách na parkuru, držel 2.místo. Závěrečné terenní zkoušky došli oba koně bez trestných bodů, Go´Brien se posunul o příčku výš a zvítězil v soutěži ZL a For Fun Again se stal vítězem ZK.

 

KMK Kolesa 2015

Jednodenní KMK na styl v Kolesách se uskutečnilo v tropickém počasí 3.7. Na startu jsme měli dva 4leté koně (Shutterflyke a Double Clear) a jednoho 5letého (Shutterfly´s Sapphire). V úvodní drezuře se všichni koně prezentovali velmi dobře a předvedli nejlepší výkony s celého startovního pole. Parkur se povedl i valachovi Double Clear, kdy dokončil čistě a opět s velmi dobrým hodnocením. Shutterfly´s Sapphire absolvovala s jedním shozením a Shutterflyke se dvěma. Krosovou zkoušku dokončili všichni koně bez problému a v časovém limitu. Double Clear se stal vítězem 4letých, těsně následovaný Shutteflyke na 2.místě. Shutterfly´s Sapphire dokončila na 6.místě.

 

CNC Jarozsowka 2015

V polovině června, konkrétně 13.-14.6. jsme závodili v polské Jaroszowce se čtyřmi koňmi. Shutterfly´s Sapphire startovala v L (naše ZL), Shutterflyke, Go´Brien a premiérově i Double Clear v LL (naše Z). První den se, po drezuře a parkuru, Go´Brien suverénně ujal vedení s hodnocením 44,2 tr.b., následovaný Shutterflyke na 5.místě a Double Clear na místě 9. Shutterfly´s Sapphire po pěkné úloze, ale dvou chybách na parkuru, držela 14.místo. V neděli všichni koně absolvovali terénní zkoušku bez zaváhání i v čase a v konečných výsledcích dokončili: Go´Brien 1.místo, Shutterflyke 3.místo, Double Clear 5.místo a Shutterfly´s Sapphire 8.místo.

 

Jarní všestrannost Pardubice 2015

Zahájení sezony všestrannosti se uskutečnilo v Pardubicích v termínu 18.- 19. 4. 2015. Na startu jsme měli jediného koně a to Shutterfly´s Sapphire v soutěži Z. Klisna předvedla slušnou drezurní úlohu a hned se ujala vedení, po čistém parkuru nebylo pochyb, že vedení první den udrží. Nedělní krosovou zkoušku dokončila bez zaváhání a v čase a zaslouženě, v soutěži se čtyřiceti dvojicemi, zvítězila.

CNC Strzegom

První květnový víkend jsme strávili v pěti koňmi v polské Strzegomi na národních závodech. Na startu CNC* byli Mr. Míša a Urleven Barnaul, na startu L (naše ZL) Shutterfly´s Sapphire a v LL (naše Z) zkoušeli vůbec poprvé štěstí 4letí Shutterfyke a Go´Brien. Drezurní zkoušku zvládli všichni koně velmi slušně, Shutterfyke a Go´Brien a Mr. Míša dokonce s hodnocením pod 50tr.b., Urleven Barnaul a Shutterfly´s Sapphire těsně hranici 50tr.b. přesáhli. První den čekal na mladé koně ještě parkur, Shutterfly´s Sapphire dokončila bez trestných bodů, Go´Brien měl dvě shození v úvodu parkuru a Shutterflyke byla bohužel vyloučena pro pád jezdce. Sobotní kros zahájil Go´Brien s jedním zaváháním, rovněž se stejným výsledkem dokončila Shutterfly´s Sapphire. Mr. Míša a Urleven Barnaul překonali kros bez problémů a v časovém limitu. Nedělní parkur zvládli oba koně bez tresných bodů na překážkách, Urleven Barnaul bohužel s penalizací 4tr.b. za čas. V konečném pořadí se Mr. Míša umístil na 4.místě a Urleven Barnaul na 9.

 

Rozlučková všestrannost Pardubice, 2014

Poslední závody sezony se již tradičně konaly na pardubickém závodišti. Soutěží L zakončoval sezonu Magic Moment a na první životní start se připravovala Shutterfly´s Sapphire. Drezura se Shutterfly´s Sapphire povedla a dokončila s výsledkem 46,76 tr.b. Magic Moment obdržel hodnocení přes 60%. Na parkuru se naděje na dobré umístění rozplynuly, když oba koně shodně inkasovali 28tr.b. Nedělním krosem si reputaci vylepšil Magic Moment, když dokončil bez chyb na překážkách a v časovém limitu a celkově tak skončil na 6.místě. Klisna Shutterfly´s Sapphire doplatila na svou nezkušenost a po problémech v úvodu krosu se do cíle dostala se značným bodovým zatížením. I tak oba koně nasbírali cenné zkušenosti, které uplatní v další kariéře. Za náš klub startovala v souteži ZL ještě Barbora Sosnovcová s Vendou, kteří dokončili na 14.místě.

 

MČR Humpolec, 2014

Jedny z posledních závodů sezóny 2014 se konaly na humpoleckém závodišti a bylo jím MČR seniorů na úrovni CNC**. Z našeho teamu do soutěže nastupoval pouze Zoro. Po slušné drezurní úloze bohužel na podmáčeném povrchu v parkuru 4x chyboval. Po prvním dni se tedy pohyboval na 10.místě. Nedělní kros dokončil bez penalizace na překážkách, pouze s 12tr.b. za čas a celkově se umístil na 7.příčce. V soutěži Z nás zastupovala ještě Barbora Sosnovcová s Vednou, kteří po čistém krose dokončili na 16.místě.

 

CNC* a Finále KMK 5ti a 6ti letých koní, Borová 2014

Druhý zářijový víkend hostila Farma Borová Finále KMK, naši koně se zúčastnili Finále 5ti letých (Magic Moment), 6ti letých (Jesie James) a rámcové soutěže CNC*(Zoro). V sobotu se závodilo na obdélníku a v krosu. Magic Moment byl po prvním dnu na 6.pozici, Zoro držel 3.místo a Jesie James s velkým náskokem vedl v KMK 6ti letých. Po parkuru si o místo pohoršil Magic Moment, ostatní umístění našich koní zůstalo stejné, tzn., že se Jesie James stal Šampionem KMK 6ti letých koní roku 2014!

 

CIC* a CIC** Hambach, 2014

Poprvé jsme v německém Hambachu startovali ve dnech 15.-17.8.2014, do CIC** byli nahlášeni Mr.Míša a Urleven Barnaul a do CIC* Jesie James. Drezuru absolvoval nejlépe Jesie James 56tr.b. V sobotu na koně čekal parkur, který dokončil Mr. Míša s jedním shozením na posledním skoku, Jesie James se dvěma a Urleven Barnaul se třemi chybami. Nedělní kros potrápil Mr.Míšu, když získal penalizaci za zastavení na skoku 20A, za kruh byl penalizován i Jesie James. Jediným naším koněm, který zvládl krosovou zkoušku bez chyb na překážkách byl Urleven Barnaul.

 

OM Pardubice, 2014

Druhý srpnový víkend jsme se zúčastnili Letní všestrannosti v Pardubicích, kde se zároveň konalo Oblastní Mistrovství Prahy. Na startu OM jednotlivců na úrovni CNC* stála Karamela, Jesie James a Zoro. V OM družstev (ZL) jsme startovali ve složení: Miroslav Trunda (Magic Moment), Robert Pokorný (Conan) a Adéla Svobodová (Růženka). Po prvním dnu držel nejlepší umístění Jesie James, který byl na 2.místě. Za zmínku stojí i prozatímní 7.místo Růženky. V neděli do krosu nenastoupil Jesie James, Zoro absolvoval s jedním zaváháním a penalizací za čas. Karamela dokončila terénní zkoušku pouze s penalizací za čas, ale jako jediná ze startovního pole v OM s nulou na překážkách a proto získala zlatou medaili. Zoro si odnesl bronz. V soutěži družstev těsně zvítězila naše trojice, která sedlala teprve pětileté koně.

 

CIC* a CIC** Hünxe, 2014

Poprvé jsme do 800km vzdáleného Hünxe vyrazili s koňmi Jesie James (CIC*) a Urleven Barnaul (CIC**). Předvedení našich drezurních úloh se rozhodčím nelíbilo a zařadili nás až do druhé poloviny výsledkově listiny. V sobotu nás čekali velmi náročné a technicky postavené krosy, které ale oba koně zvládli bez problémů, pouze s překročením času. Nedělní parkur absolvovali oba koně se dvěma chybami. Oběma koním přinesly tyto závody cenné zkušenosti, které určitě zúročí v jejich budoucí kariéře.

 

KMK Humpolec, 2014

KMK v Humpolci, které se konalo jako jednodenní soutěž dne 18.7.2014, se zúčastnil pouze 5ti letý Magic Moment. Po slušné drezuře následoval bohužel nepříliš vydařený parkur, který ho stál cenné umístění. V terénní zkoušce byl jeho výkon vyhodnocen jako nejlepší a v konečném pořadí obsadil 5.místo.

 

Strzegom Horse Trials (CIC** a CIC*), 2014

Velmi oblíbené polské závody nás čekaly ve dnech 24.-25.6.2014, poprvé se na startu mezinárodní soutěže CIC* objevil Jesie James, v CIC** to byl Mr.Míša a Urleven Barnaul. Drezuru absolvovali všichni koně s hodnocením přes 60%, ale ve velmi kvalitní konkurenci to stačilo na druhou polovinu výsledkové listiny. Parkurová zkouška nás potrápila a koně se špatně vyrovnávali s težkým povrchem a hodně chybovali, všem našim koním se na konto připsalo 16tr.b. V pátek se nedařilo Jesie Jamesovi, když byl vyloučen pro pád jezdce. Míša i Urleven Barnaul si s technickým krosem poradili velmi dobře a dokončili pouze s penalizací za čas.

 

ZP a CCI* Brno, 2014

Jediné české mezinárodní závody ve všestrannosti se konaly ve dnech 6.-8.6.2014 v Brně spolu s kvalifikačním kolem ZP. Na startu mezinárodní soutěže byla Karamela, ve Stříbrné podkově a zároveň KMK byl favorizovaný Jesie James, a v KMK 5ti letých hodnocených na styl se poprvé představil Magic Moment. Po prvním dnu Jesie James držel 2.místo v SP a ujal se vedení v KMK. Magic Moment byl prozatím na 3.příčce, Karamela byla v druhé polovině startovního pole. V sobotu se Karamele nedařilo, když špatně odskočila na stůl a po kolizi se její jezdkyně rozhodla v soutěži dále nepokračovat. Jesie James dokončil krosovou zkoušku čistě a v časovém limitu. Hvězdně dopadlo první předvedení Magic Momenta, kdy obržel nejlepší hodnocení v terénní zkoušce a ujal se vedení. Nedělní parkur zvládli oba koně s jedním shozením, což jim vyneslo 2.místo v SP i KMK6 (Jesie James) a 3.místo v KMK5 (Magic Moment).

 

CIC** Kreuth, 2014

Další mezinárodní dvouhvězdové závody nás čekaly opět v Kreuthu. Na startu byl Mr.Míša a Urleven Barnaul. Drezurní úlohu zvládli oba koně s hodnocením nad 60%. Sobotní kros hodně zamíchal pořadím. Pro Barnyho skončila terénní zkouška na skoku 22B, kdy byl vyloučen pro pád jezdce, ale jeho výkon v krose byl skvělý. Mr.Míša byl penalizován 20tr.b. za kruh mezi 2 špicemi a za čas. V neděli absolvoval parkur se třemi shozeními, i tak ale jeho výkon stačil na 14.místo.

 

ZP Borová, 2014

Deštivé dny 17. a 18.5. patřily prvnímu kvalifikačnímu kolu KMK a současně Zlaté podkově. Na startu Stříbrné podkovy a KMK 6ti-letých byl Jesie James a ve Zlaté podkově Karamela. Po prvním dnu byla Karamela na 6.místě a Jesie James se po pěkné drezuře a čistém parkuru ujal vedení v obou soutěžích. Náskok o více jak 10 tr. bodů udržel i v nedělní krosové zkoušce a zaslouženě zvítězil ve Stříbrné podkově i KMK. Karamela se díky čistému krosu vyhoupla na celkové 3.místo.

 

CIC** Wiener Neustadt, 2014

Tři týdny po zahajovací soutěži v Kreuthu jsme vyrazili do rakouského Wiener Neustadt na mezinárodní dvouhvězdové závody. V drezuře měli Mr.Míša i Urleven Barnaul výsledek těsně pod hranicí 60%, což je řadilo do druhé poloviny výsledkové listiny. Sobotní kros byl překvapivě technicky náročný, ale oba naši koně ho překonali bez problémů, pouze s penalizací za čas. Potěšil hlavně Urleven Barnaul, který v soutěži této úrovně debutoval. Nedělní parkur působil koním problémy a Urleven Barnaul nakonec s chybami dokončil na 21.místě. Mr.Míša předvedl v parkuru pěkný výkon, když dokončil se dvěma chybami a posunul se na celkové 13.místo, což byl nejlepší český výsledek v CIC**.

 

ZP Pardubice, 2014

Jesie James a Magic Moment zahajovali sezonu na kvalifikačním kole Zlaté podkovy v Pardubicích. Jesie James byl účastníkem Stříbrné podkovy a Magic Moment rámcové soutěže Z. Po prvním dnu obsadil Jesie James 3.místo a Magic Moment 31.místo. Nedělní kros dokončili oba koně bez penalizace na překážkách, Magic Moment s penalizací za čas. Jeho výkon tak stačil na 37.příčku. Jesie James 3.místo udržel, když kros absolvoval s nulou. Pro oba koně to znamenal pěkný start do sezony 2014.

 

CIC* Kreuth, 2014

Zahajovací závody sezony 2014 jsme absolvovali v německém Kreuthu ve dnech 10.-13.4.2014. Karamela, Mr. Míša i Urleven Barnaul začínali na úrovni CIC*. Po drezurách v početném a kvalitním startovním poli drželi příčky v druhé polovině výsledkové listiny. Sobotní kros dokončili všichni koně bez zaváhání, Mr. Míša a Urleven Barnaul s lehkou penalizací za překročení času. V nedělním parkuru Mr. Míša a Urleven Barnaul chybovali 2x, Karamela 4x. Celkově se umístil nejlépe Mr.Míša na 30.pozici.

 

CH-M-YH-CCI* Le Lion d´Angers, 2013

Již druhý rok v řadě jsme na poslední závody sezony vyráželi do francouzského Le Lion d´Angers. Náročné kvalifikační limity splnil Urleven Barnaul. Do drezurní zkoušky startoval již ve čvrtek a obdržel hodnocení těsně nad 60%, což stačilo na 39.příčku. Sobotní krosovou zkoušku absolvoval výborně, ale bohužel přišla smůla a po čistém průběhu krosu, dvě překážky před cílem, uklouzl a upadl při návratu na travnatou dostihovou dráhu. Tím pro nás Mistrovství světa skončilo. Odkaz na video: http://www.youtube.com/watch?v=ksxCdsBYLSw

 

Strzegom Autumn Show 2013

Ve dnech 27.-29.9.2013 jsme se opět účastnili mezinárodních závodů ve Strzegomi. Jesie James startoval v soutěži pro 5ti leté koně hodnocené na styl, Urleven Barnaul startoval v CIC* vypsané pro 6ti leté koně, Zoro se zúčastnil otevřené CIC* a Mr. Míša CIC**. Úvodní drezuru začal nejlépe Jesie James, kdy obsadil 2.místo. Ostatní koně absolvovali drezurní zkoušku s hodnocením kolem 60%. V sobotních krosech, až na jedno nešťastné zastavení Mr.Míši, dokončili všichni naši koně bez zaváhání. V celkovém pořadí obsadil Mr.Míša 21.místo, Jesie James 15.místo a Urleven Barnaul 10.místo. Nejlépe si vedl Zoro, který po jedné chybně na parkuru dokončil soutěž a 7.příčce.

 

Finále KMK, Brno 2013

Jediným zástupcem naší stáje ve Finále KMK byl letos 5ti-letý Jesie James, v jehož sedle se vyjímečně objevila Adéla Svobodová. Zastupovala Miroslava Trundu, který byl na zahraniční cestě. Po drezurní zkoušce drželi pěkné 2.místo, ale v sobotním krosu se šance na dobré umístění rozplynula, když inkasovali 20tr.b. Nedělní parkur se také nevydařil podle představ a výsledek dvojici stačil na 8.místo v konečném pořadí.

 

Finále ZP a MČR Humpolec, 2013

Konec srpna patřil tradičním závodům Finále Zlaté podkovy v Humpolci, letos k tomu bylo po dlouhé době připojeno i MČR seniorů. Tři naši koně (Zoro, Karamela, Mr.Míša) startovali v obou soutěžích. Jesie James byl nahlášen do ZL, tzn. Finále Soutěže nadějí pro koně startující prvním rokem. Hned po úvodní drezuře se Jesie James ujal vedení, Mr.Míša držel pěkné 4.místo. Zoro a Karamela byli na 11. resp. 15.místě. V sobotu se nám příliš nedařilo, když Jesie James dokončil sice bez chyb na překážkách, ale po časovém limitu a obdržel 22tr.b. za čas. Karamela absolvovala kros s jedním zastavením na vodním překážce, Zoro měl jednu nešťastnou neposlušnost hned v úvodní části terénní zkoušky. Největší naděje jsme vkládali do Mr. Míši, který si s polovinou krosu poradil velmi dobře, ale bohužel špatně došlápl ve vodní kombinaci, ztratil kmih a nedoskočil další překážku. Byl vyloučen pro pád jezdce. Po nedělním parkuru se Jesie James umístil na 3.místě, Zoro na 14.místě a Karamela na 15.

 

CIC* Pfeffenhausen, 2013

Ve dnech 9.-11.8.2013 jsme poprvé vyzkoušeli závodiště v německém Pfeffenhausenu. Čekalo na nás příjemné rustikální prostředí s technickým, ale korektním krosem. Hlavním důvodem pro náš start bylo splnění kvalifikačních limitů pro MS mladých koní ve Francii. Na startu stál Urleven Barnaul (Barny) a Karamela, oba na úrovni CIC*. Po prvním dnu byl Barny na 5.místě a Karamela na místě 13. Druhý den byl pro koně připraven parkur, Karamela dokončila se dvěma chybami a Barny s nulou. Nakonec jsme absolvovali kros, Karamela čistě v čase a Barny bez chyb na překážkách s penalizací za čas. V konečném výsledku obsadila Karamela 6.místo a Barny 7. Tímto výkonem si Barny zajistil kvalifikaci pro již zmíněné Mistrovství světa.

 

ZP a MČR družstev Kolesa, 2013

První srpnový víkend jsme se zúčastnili MČR družstev v Kolesách v rámci předkola ZP. Doven, Mr.Míša a Zoro startovali ve Zlaté podkově. Jesie James sbíral zkušenosti v Soutěži nadějí a zároveň KMK. Po prvním dnu Jesie James figuroval v čele výsledkové listiny, Mr.Míša byla na 4.místě. Zoro obsadil prozatímní 11.místo a Doven po nesoustředěném výkonu až 14.místo. Sobotní krosy byly pro koně v tropickém vedru náročné, Zoro a Mr.Míša dokončili bez chyb na překážkách, ale s penalizací za čas. Doven měl jednu neposlušnost na vodě. Jesie James absolvoval pěkný kros, ale bohužel byl penalizován 25tr.b., když dojel do cíle o 30 sekund dříve než byl předepsaný časový limit. V neděli na chyboval Jesie James na parkuru 3krát a v SN se umístil celkově na 12.místě. Ostatní naši koně na parkuru nechybovali. Všichni se umístili kolem 10.místa a naše družstvo se ve složení: MVDr.Miroslav Trunda(Zoro), Adéla Svobodová(Mr.Míša), Martin Sokol(Kairou) a Nela Raušová(Lancelot) umístilo na 4.místě v MČR družstev.

 

ZP Brno 2013

Na odložených závodech v Brně jsme startovali pouze se dvěma koňmi, Karamela byla nahlášena do Zlaté podkovy a Jesie James do Soutěže nadějí a KMK. Po prvním dnu jsme se umístili na 8. resp. 7.místě. Sobotní kros překonali oba koně bez trestných bodů. V nedělním parkuru nasbírala Karamela 12 tr.b. a celkově se umístila na 11.místě, Jesie James inkasoval 8 tr.b. a soutěž dokončil na 10.místě.

 

CNC ** a ZP LOŠTICE 2013

Ve dnech 21.-23.6.2013 jsme závodili v Lošticích se čtyřmi koňmi. Zoro a Doven startovali v CNC**, Urleven Barnaul ve Zlaté podkově a Jesie James v Soutěži nadějí a zároveň v KMK 5ti-letých koní. Po prvním dnu se Zoro ujal vedení v dvouhvězdové soutěži, Doven byl s nepatrnou ztrátou na 5.místě. Jesie James prozatím držel 7.místo a Urleven Barnaul 15. V sobotu byl Doven vyloučen pro pád jezdce hned v úvodní části krosu, Zoro dokončil bez trestných bodů na překážkách ovšem s penalizací za čas, která ho odsunula na 5.místo. Stejně absolvoval sobotní zkoušku i Urleven Barnaul a posunul se o jednu příčku výš. Jesie James dorazil do cíle s nulou. V neděli se nejvíce dařilo Zorovi, který dokončil parkur bez trestných bodů a posunul na 3.příčku v konečném pořadí. Urleven Barnaul měl na parkuru 3 chyby a Jesie James 4, oba se tak umístili kolem 10.místa.

 

CIC* a CIC** Strzegom, 2013

Při závodech světového poháru ve Strzegomi jsme se ve dnech 30.-31.5.2013 zúčastnili soutěží na úrovni CIC* a CIC** se čtyřmi koňmi.  Zoro a Urleven Barnaul po prvním dnu figurovali ve výsledkové listině CIC* kolem 40. místa. Škoda byla především druhé chyby na parkuru u šestiletého Urleven Barnaula, který tím přišel o kvalifikaci na MS mladých koní. V CIC** potěšil hlavně Mr.Míša, který na parkuru pouze jednou chyboval. Páteční odpoledne patřilo krosům. Kromě Karamely, která soutěž nedokončila, se dařilo všem našim koním, když absolvovali terénní zkoušku bez zaváhání, všichni pouze s penalizací za čas. Mr.Míša i Urleven Barnaul v soutěžích této obtížnosti debutovali, proto byla radost o to větší.

 

ZP Borová, 2013

Zoro, Jesie James a Creg byli koně vybraní pro závody Zlaté podkovy v jihočeské Borové. Všichni koně předvedli pěkné drezurní úlohy a pohybovali se na předních příčkách. Zoro se dobře prezentoval i v parkuru, kdy chyboval až v závěru na trojskoku. Mladíci Jesie James a Creg se těžko vyrovnávali s obtížností parkuru a chybovali. Nedělní kros absolvoval Zoro bezchybně, pouze s překročením časového limitu a umístil se na 5. místě v CNC*, Creg dokončil bez trestných bodů a posunul se na 2. místo v ZK. Jesie James měl dvě neposlušnosti, ale i tak získal 6. místo v KMK 5ti-letých koní.

 

CIC* a CNC-L Wiener Neustadt, 2013

Třetí víkend v řadě jsme vyráželi na závody, tentokrát do Rakouska, konkrétně do Wiener Neustadt. Na startu byla Karamela v mezinárodní soutěži CIC* a Urleven Barnaul v národním L. Po drezurních zkouškách oba koně figurovali v polovině výsledkové listiny. Sobotní kros překonali oba koně bez problémů, Urleven Barnaul získal trestné body pouze za překročení času, Karamela dokončila s nulou. Skokové zkoušky byly na velkém prostoru, což koním působilo problémy a hodně chybovali. Karamela nasbírala 16 tr.b. a v celkovém pořadí se umístila na 15.místě a splnila tak kvalifikaci na dvouhvězdovou soutěž. Urleven Barnaul rovněž chyboval, i tak se ale posunul na 13.místo.

 

CIC* Kreuth, 2013

Ve středu 22.4.2013 jsme vyráželi se třemi koňmi na mezinárodní závody do německého Kreuthu. Doven, Mr.Míša i Zoro startovali na úrovni jedné hvězdy. S předvedením drezur jsme byli spokojeni, i když v silné konkurenci výkony na přední příčky nestačily. Mr.Míša i Doven absolvovali kros bez zaváhání, oba s pouze lehkou penalizací za čas. Zoro měl jednu nešťastnou neposlušnost hned v úvodní části krosu, což ho bohužel připravilo o MER (kvalifikační výsledek). Nedělní parkur dokončil Zoro se čtyřmi chybami, Doven i Mr.Míša se dvěmi.

 

CNC*, P, LL Strzegom 2013

Po dlouhé zimě jsme na první závody všestrannosti vyrazili do polské Strzegomi. Karamela startovala v CNC*, Urleven Barnaul v P a nováčci Jesie James a Creg byli nahlášeni do LL. Po prvním dnu se naši koně pohybovali kolem 10.místa. V neděli absolvovali všichni krosovou zkoušku bez chyb na překážkách. Jesie James se umístil na 6.místě a Creg na 14. Urleven Barnaul zůstal na 10.místě a Karamela se posunula na místo 8.

 

MS mladých koní Le Lion d´Angers, 2012

Po úspěšné kvalifikaci jsme na poslední závody sezony 2012 vyrazili s Bemmiem do 1300km vzdáleného Le Lion d´Angers na tradiční Mistrovství světa šesti- a sedmi-letých koní ve všestrannosti. Na start soutěže pro šestileté koně na úrovni CCI* se postavilo 40 dvojic včetně zvučných jmen jako Ingrid Klimke, Mark Todd nebo Mary King. Bohužel po neustávajícím dešti byly po drezurní zkoušce závody zrušeny.

 

CNC* a P Strzegom, 2012

Po 14dnech jsme opět závodili v polské Strzegomi, tentokrát na národních závodech se třemi koňmi. Karamela a Zoro startovali v CNC* a Urleven Barnaul v P. Po prvním dnu byla Karamela na 11.místě, následovaná Zorem na místě 14., Urleven Barnaul držel 4.místo. Nedělní kros absolvovali všichni koně bez chyb na překážkách, Zoro a Urleven Barnaul s lehkou penalizací za čas, Karamela s nulou. Tento výkon ji posunul na 5.místo, Zoro skončil 12. A Urleven Barnaul 6. Pro všechny koně to bylo úspěšné ukončení letošní sezony.

 

CIC*-YH Strzegom, 2012

Stejně jako v loňském roce jsme se ve dnech 6.-8.9.2012 zúčastnili mezinárodních závodů pro mladé koně v polské Strzegomi. Letos pouze s Bemmiem, pro kterého to byl poslední start před MS mladých koní v Lionu. Po drezuře obsadil 7.místo a v sobotním krose mu žádné trestné body nepřibyly. Na parkuru měl dvě lehké chyby a soutěž tak dokončil na pěkném 6.místě.

 

CIC* Wiener Neustadt, 2012

Necelý týden po závodech v Humpolci jsme se zúčastnili mezinárodních závodů v Rakousku. Doven i Mr.Míša předvedli slušnou drezuru a byli na 6. a 11.místě. Kros absolvovali oba koně bez zaváhání, pouze s penalizací za čas z důvodu nepříliš korektního povrchu. Doven dokončil parkur se čtyřmi shozeními a Mr. Míša se dvěmi. V celkovém pořadí tak výkon Mr. Míši stačil na 9.místo a Doven soutěž dokončil na místě 11.

 

Finále ZP, Humpolec 2012

Po delší pauze jsme ve dnech 24.-26.8. vyrazili opět do Humpolce na finále ZP. Na startu Stříbrné podkovy byla Karamela a Bemmie, v Soutěži nadějí pro koně startující prvním rokem na úrovni ZL byl Urleven Barnaul. Po drezuře se Karamela i Urleven Barnaul ujali vedení, Bemmie figuroval v polovině startovního pole. V sobotu absolvovali všichni koně krosovou zkoušku bez penalizace na překážkách, Karamela i Bemmie s lehkou penalizací za čas. V nedělním parkuru měli Karamela i Urleven Barnaul 2 chyby na překážkách a posunuli se tak na 3. resp. 5.místo. Bemmie dokončil parkur bez trestných bodů a poskočil na místo 7.

 

CIC* a CCN-L Feldbach

Dny 27.-29.7.2012 patřily našemu prvnímu letošnímu reprezentačnímu výjezdu, který byl rovněž první šancí pro Bemmieho a jeho splnění kvalifikace na MS mladých koní do Lionu. Na startu se kromě Bemmieho v CIC* objevil Mr. Míša a v národní soutěži L Elfka a Karamela. V pátek jsme zahájili drezurou s Bemmiem a Mr. Míšou. Oba předvedli slušnou úlohu, ale v silné konkurenci to stačilo pouze na 17. a 13.místo. V sobotu byla na programu drezura národních soutěží a odpoledne cross country. Elfka dokončila kros pouze s lehkou penalizací za čas a posunula se na 4.příčku průběžného pořadí. Karamela byla ze soutěže vyloučena pro pád jezdce, když příliš vyskočila na vodní překážce. Mr. Míša inkasoval 20tr.b. na překážce 7B, když mu nevyšel odskok. Velice dobře si s krosem poradil Bemmie, když dokončil bez chyb na překážkách a v časovém limitu. V neděli Mr.Míša absolvoval parkur se dvěma chybami, Bemmie dokončil s čistým kontem a splnil tak přísné podmínky pro účast na MS mladých koní ve Francii. Elfka měla jedno shození, ale i přesto se posunula o jednu příčku a získala 3.místo v celkovém pořadí.

 

Zlatá podkova, Humpolec 2012

Necelé dva týdny po závodech v Kolesách (13.-15.7.2012) jsme vyrazili na MČR a kvalifikační kolo Zlaté podkovy do Humpolce. Na startu jsme měli tři koně. Urleven Barnaul startoval v Soutěži nadějí, Zoro ve Zlaté podkově a Doven v CNC** a zároveň v MČR seniorů. Po prvním dnu obsadil Doven i Zoro 3.místo a Urleven Barnaul byl prozatím 4. V sobotu krosovou zkoušku zahajoval Urleven Barnaul, dokončil bez penalizace a posunul se na 3.místo. Poté startoval Zoro, který bohužel po pěkném absolvování krosu za doskokem předposledního skoku nešťastně upadl a byl tak ze soutěže vyloučen. Smůla se nás držela dál, když Doven přešel téměř celý kros bez problémů, ale na jedné z kombinací zavadil o překážku a byl vyloučen pro pád jezdce. Do nedělního parkuru tedy pokračoval pouze Urleven Barnaul, dokončil se dvěma chybami a umístil se celkově na 5.místě.

 

Zlatá podkova, Kolesa 2012

V týdnu 4.-6.7.2012 jsme se zúčastnili kvalifikačního kola ZP a MČR družstev ve východočeských Kolesách. Bemmie a Mr.Míša startovali ve Zlaté podkově, Karamela a Dynamic´s Lady ve Stříbrné. Po prvním dnu byl v ZP Míša na 4.pozici, Bemmie v polovině výsledkové listiny. Ve Stříbrné podkově se Karamela ujala vedení, Dynamic´s Lady byla na 12.příčce. Krosovou zkoušku absolvovali všichni koně bez penalizace na překážkách, pouze s lehkou penalizací za čas. Míša se posunul na 7.místo, Lady na místo 6. Karamela stále držela 1.místo. Netradičně páteční parkur hodně zamíchal pořadím, Míša se po čtyřech chybách propadl na 12.místo, Bemmie dokončil se třemi chybami a Dynamic´s Lady i po chybách na parkuru získala 2.místo v KMK šestiletých koní. Karamela měla na parkuru dvě chyby, ale i přesto ve Stříbrné podkově zvítězila.

 

Zlatá podkova, Loštice 2012

Na klasicky třídenní závody ve všestrannosti, konaných ve dnech 15.- 17.6.2012, jsme vyrazili do 300km vzdálených Loštic se šesti koňmi. Dva koně jsme měli ve Zlaté podkově (Doven, Mr.Míša), dva koně ve Stříbrné (Dynamic´s Lady, Bemmie) a po jednom v Soutěží nadějí (Urleven Barnaul) a CNC**(Zoro). Po drezuře se Doven ujal ve Zlaté podkově vedení, Mr.Míša byl na 12.místě. Zoro v CNC** figuroval na 3.místě, Urleven Barnaul na 4. Tradičně nejvíce obsazenou soutěží byla Stříbrná podkova, kde Bemmie držel 12.místo a Dynamic´s Lady 14. Po sobotních terénních zkouškách Doven udržel vedení když dokončil bez penalizace, Mr.Míša dokončil pouze s penalizací za čas a Urleven Barnaul rovněž bez penalizace a posunul se tak na 3.místo. Zoro soutěž nedokončil, Bemmie a Dynamic´s Lady pouze s penalizací za čas. Nedělní parkur zahájil Urleven Barnaul, dokončil s čistým kontem a získal tak 3.místo. Mr.Míša absolvoval rovněž čistě, Dovena tři chyby odsunuly na místo 7. Dynamic´s Lady se po chybách na parkuru posunula na 4.místo v KMK a 21.místo v SP. Bemmie měl na parkuru dvě chyby a skončil na 11.místě.

 

Zlatá podkova, Brno 2012

Dny 1.- 3.6. jsme strávili na kvalifikačním kole Zlaté podkovy, které se tentokrát konalo v Brně na Panské Líše. Na startu jsme měli dva koně, Dynamic´s Lady soutěžila ve Stříbrné podkově a zároveň KMK šestiletých koní a Urleven Barnaul byl nahlášen do Soutěže nadějí. Po páteční drezuře absolvovali v sobotu oba koně krosovou zkoušku bez penalizace, Urleven Barnaul pouze s překročením časového limitu. Dynamic´s Lady figurovala v čele výsledkové listiny KMK šestiletých a na 2.místě v SP. Urleven Barnaul zatím byl na 11.místě, které si udržel i po nedělním parkuru. Bohužel Dynamic´s Lady se po chybách na parkuru propadla na 4.místo v KMK a 10.místo ve Stříbrné podkově.

 

Zlatá podkova, Borová 2012

Ve dnech 19.-20.5.2012 jsme již v kompletním složení vyrazili na závody do jihočeské Borové. Zoro startoval ve Zlaté podkově; Karamela, Mr. Míša a Bemmie ve Stříbrné. Po prvním dnu byl Mr.Míša po čistém parkuru na 3. pozici, Karamela na 5. a Bemmie uprostřed výsledkové listiny. Zoro se těžko vyrovnal s malým kolbištěm a byl na 10.místě. V nedělním krose bylo mnoho seskoků a vzhledem k tvrdému terénu byl pro koně náročný. Zoro došel bez penalizace na překážkách, ale s trestnými body za čas. Přesto se posunul na 7.příčku. Bemmie měl jedno odepření poslušnosti na vodní překážce způsobenou částečně nezkušeností a částečně nepříliš ideální trasou krosu. Karamela dokončila pouze s penalizaci za čas, což ji vyneslo celkově 6.místo. Úspěch slavil Mr.Míša, když překročil časový limit pouze o jednu vteřinu a posunul se na 2.místo.

 

Zlatá podkova, Pardubice 2012

Po zimní pauze jsme se opět vrátili na pardubické závodiště, kde se ve dnech 14. a 15. dubna konalo první kvalifikační kolo Zlaté podkovy 2012. Na startu jsme měli 4 koně a všichni se prezentovali pod M.Trundou. Zoro startoval ve Zlaté podkově, Dynamic´s Lady a Bemmie ve Stříbrné a Urleven Barnaul byl na startovní listině Soutěže nadějí. Po drezuře byl Zoro na pěkném 3.místě a po jedné chybě na parkuru se posunul na místo 5. Urleven Barnaul měl taktéž jednu chybu v parkuru a po prvním dnu držel 4.místo. Bemmie figuroval uprostřed, a Dynamic´s Lady, po neshodě na parkuru , na konci výsledkové listiny. V neděli všichni koně absolvovali terénní část bez chyb na překážkách. Zoro si připsal pouze lehkou penalizaci za čas a skončil tak na 6.místě v ZP. Urleven Barnaul a Bemmie také překročili stanovený časový limit a získali tak 7. a 31.místo. Dynamic´s Lady absolvovala kros bez trestných bodů. Svým výkonem potěšil především Zoro, který tímto výsledkem potvrdil své kvality, když si poradil s o mnoho zkušenější konkurencí.

 

Rozlučková všestrannost, Pardubice 2011

Naše poslední závody sezony 2011 se uskutečnily 29. – 30. 10. 2011 v Pardubicích. Na tyto tradiční závody jsme dorazili s pěti koňmi. Zoro a Bemmie startovali v L, Loutana startovala ve své první soutěži ZL a Urleven Barnaul absolvoval svůj první životní start ve všestrannosti, a to v soutěži Z hobby. V této soutěži také startovala nám svěřená klisna Swallow majitelky Jitky Vachulkové. Elfka poprvé startovala se svou majitelkou Gabrielou Křístkovou. Po prvním dnu, kdy jsme absolvovali drezuru a parkur byli Bemmie a Zoro na 5. resp. 7.místě. Loutana po nejlepší drezuře v soutěži za 46,88 tr.b., ale dvou chybách na parkuru držela 5.místo, stejně tak Elfka měla dvě chyby v parkuru, což jí společně s drezurou za 63tr.b. vyneslo prozatímní 22.místo. V soutěži hobby Z Swallow obsadila 2.místo a Urleven Barnaul 12. Nedělní krosová zkouška zamíchala pořadím především v hobby Z, kdy se Swallow po chybě, za kterou inkasovala 20 tr.b. propadla na 16.místo, stejně tak Urleven Barnaul nasbíral 20 tr.b. , což ho odsunulo na 22.místo. Loutana a Elfka dokončily kros bez chyb a v časovém limitu, Loutana se tak posunula o jednu příčku nahoru a obsadila 4.místo, Elfka skončila na 18.místě. Zoro a Bemmie absolvovali kros také bez chyb na překážkách pouze s malou penalizací za čas. Zoro tak obsadil 8.místo a Bemmie 10.

 

CIC*-YH, Strzegom 2011

Ve dnech 23. – 25. 9. 2011 se Elfka a Mr. Míša zúčastnili svých prvních mezinárodních závodů v polské Strzegomi. Jednalo se o soutěž na úrovni CIC* otevřenou pouze pro šestileté koně. V pátek koně absolvovali drezuru, kterou Mr. Míša dokončil s výsledkem 49,1 tr.b.,který ho zařadil na 5. místo. Elfka byla ohodnocena 52,8 tr.b., tento výsledek stačil na 7.místo. Sobotní dopoledne patřilo krosům, první na startovní listině figurovala Elfka, která podala vynikající výkon, kdy dokončila technicky náročný kros bez chyb na překážkách a v časovém limitu. To jí posunulo na 4.příčku. Mr. Míša měl jedno zastavení v závěru krosové zkoušky v jedné z obtížnějších kombinací a inkasoval ještě trestné body za čas. Nedělní parkur absolvovali oba koně se dvěma chybami na překážkách, Elfka obsadila celkově 6.místo a Mr. Míša skončil 10. Stylem start cíl v této soutěži zvítězil Andreas Dibowski s Eskadií.

 

Zlatá podkova, Borová 2011

Do jihočeského areálu Borová jsme přijeli se třemi koňmi. Convoy a Karamela startovali v hlavní soutěži závodů a to Zlaté podkově a Loutana byla přihlášena do soutěže ZK. Karamela se po prvním dnu ujala vedení v soutěži ZP, Loutana v ZK figurovala na 2.místě a Convoy byl v ZP 5. Krosová zkouška ZP byla velmi technicky náročná a pořadí nezůstalo nezměněné. Convoy se posunul na 4.místo a Karamela na 5. Loutana si svou příčku udržela a získala tak 2.místo.

 

Finále zlaté podkovy, Humpolec 2011

Ve dnech 19. – 21. 8. 2011 se náš tým se čtyřmi koňmi zúčastnil Finále ZP, při kterém se konalo také Finále KMK pěti a šestiletých koní. Elfka a Mr. Míša startovali ve Finále Stříbrné podkovy na úrovni CNC*, v rámci této soutěže bylo vypsáno také Finále KMK šestiletých. Pětiletí koně měli Finále KMK při Finále Soutěže nadějí pro pětileté koně na úrovni L, kam byla nahlášena Dynamic´s Lady a Bemmie. Po prvním dni, kdy byla na programu drezura se Dynamic´s Lady ujala vedení jak v otevřené soutěži, tak v KMK. Bemmie figuroval na 5.místě. Elfka se umístila na 15.místě v otevřené soutěži a na 5.místě v KMK. Mr. Míša doplatil na start úvodní části startovního pole a držel 18.místo. Všichni naši koně absolvovali sobotní kros bez chyb na překážkách. Dynamic´s Lady stále vedla soutěž nadějí a Bemmie poskočil na 3.místo. Elfka se posunula na 14.místo, Mr. Míšovi příliš nesedl hlubší terén a dokončil s penalizací za čas, což stačilo na 23.místo. Konečným pořadím zamíchal nedělní parkur. Bemmie i Dynamic´s Lady dokončili parkur se třemi chybami. Chyba na posledním skoku připravila Dynamic´s Lady o titul šampionky KMK a získala tak 2.místo, v soutěži nadějí skončila na 3.místě a Bemmie na 5. Mr.Míša dokončil na 22.místě. Elfka předvedla svůj skokový talent, když dokončila parkur pouze s jednou lehkou chybou a zajistila si tak 9.místo ve Stříbrné podkově a 3.místo ve Finále KMK šestiletých koní.